Lokalizacja

 

 

Zakopane samo w sobie jest interesującym miejscem pod względem atrakcji, które może zaoferować turystom. Jeśli jednak podczas wypoczynku, pragniesz zwiedzić także inne podhalańskie miejscowości, warto skorzystać z wynajmu domków góralskich w dogodnej lokalizacji, która zapewni łatwe połączenia komunikacyjne.

Nieopodal Zakopanego znajdują się miejscowości oddalone od miejskiego zgiełku, w których można poczuć prawdziwą góralską atmosferę, a dodatkowo poznać kulturę Podhala oraz zwiedzić regionalne zabytki.

Do wsi oddalonych od Zakopanego o niecałe 10km, należą Poronin oraz Murzasichle, których malowniczy krajobraz przyciąga miłośników pieszych wycieczek. Warto także wybrać się do najwyżej położonej wsi w Polsce, jaką jest Ząb. Znajduje się w niej zabytkowy, drewniany kościół, z którego rozpościera się widok na Tatry. Turystom, którzy pragną poznać góralską kulturę i zwyczaje kulinarne, przypadną do gustu różnorodne imprezy promujące tradycje regionu, organizowane m.in. w Chochołowie czy Gliczarowie Górnym.

Dom Góralski